Varningar - Ettan Norra 2017

Totalt utdelades 668 varningar och 14 utvisningar i Ettan Norra 2017. Den mest varnade spelaren blev Enis Ahmetovic i Nyköpings BIS med hela 9 gula kort på 21 spelade matcher.

Månadens bonus
Ny odds bonus för Ettan Norra
120 kr Gratisspel
Hämta bonusen

18+. Gäller nya spelare vid första insättningen. Min. insättning 100 kr. Gratisspelet är giltigt i 60 dagar. Min. 1,80 odds. Erbjudandet gäller fr.o.m. 2024.01.17. Regler & villkor gäller. stodlinjen.se - spelpaus.se. Spela ansvarsfullt.

  Spelare Lag
1 Enis Ahmetovic Nyköpings BIS 21 9 0
2 Suad Gruda Nyköpings BIS 20 9 0
3 Soo Yong Yoon Umeå FC 23 9 0
4 Sotirios Nikopoulos Sollentuna FF 24 8 0
5 Johan Eklund IK Brage 24 8 0
6 Ivo Öjhage Arameisk-Syrianska IF 23 8 0
7 Daniel Stensson Assyriska FF 23 8 0
8 Pontus Nordenberg Nyköpings BIS 24 7 0
9 André Jernberg Carlstad United BK 21 7 0
10 Uchenna Ike Carlstad United BK 21 7 0
11 David Zlotnik Vasalunds IF 22 7 0
12 Bastian Rojas Diaz Carlstad United BK 23 7 0
13 Simon Strand Assyriska FF 12 6 0
14 Husein Aly Enskede IK 23 6 0
15 David Durmaz Assyriska FF 22 6 0
16 York Rafael Sandvikens IF 23 6 0
17 Joakim Alriksson Enskede IK 24 6 0
18 Kosmas Gkezos Akropolis IF 21 6 0
19 Carl Björk Nyköpings BIS / Vasalunds IF 19 6 0
20 Lennart Johansson Nyköpings BIS 19 6 0
21 Kalle Ramsell Sollentuna FF 17 6 0
22 Timothy McNeil Team TG FF 24 6 0
23 Adam Kasa Enskede IK 21 6 0
24 Ludvig Gran Carlstad United BK 25 6 0
25 Sunday Bale Sandvikens IF 18 5 0
26 Kenny Pavey Vasalunds IF 19 5 0
27 Alexander Zetterström IK Brage 24 5 0
28 Konstantinos Stavrothanasopoulos Akropolis IF 23 5 0
29 Mikael Wikström Umeå FC 19 5 0
30 Olof Mård Sandvikens IF 21 5 0
31 Pontus Hindrikes Bergström IK Brage 22 5 0
32 Linus Marklund Team TG FF 24 5 0
33 Mattias Folkesson Enskede IK 25 5 0
34 Alexander Roka Vasalunds IF 11 5 0
35 Alagi Sosseh Akropolis IF 23 5 0
36 Barzan Jamshidi IFK Luleå 19 5 0
37 Tobias Bemarre Arameisk-Syrianska IF / Enskede IK 12 5 0
38 Emil Johansson IFK Luleå 24 5 0
39 Patrick Amoah Vasalunds IF 21 4 0
40 Vladimir Lazarev IFK Luleå 18 4 1
41 Victor Söderström Assyriska FF 23 4 0
42 Sebastian Holmquist Assyriska FF 23 4 0
43 Danijel Majkic Sandvikens IF 9 4 0
44 Harry Osborne Assyriska FF 11 4 0
45 Carlos Garcia Ambrosiani IK Brage 25 4 0
46 Thibaut Molinatti Sollentuna FF 23 4 0
47 Aday Kaplan Arameisk-Syrianska IF / Enskede IK 14 4 0
48 Nahir Oyal Arameisk-Syrianska IF 21 4 0
49 Jesper Karlsson Carlstad United BK 11 4 0
50 Rani Haddad Assyriska FF 17 4 0
51 Isa Demir Assyriska FF 17 4 0
52 Oscar Lander Carlstad United BK 19 4 0
53 Boris Ljevar Västerås SK FK 12 4 0
54 Stefan Lindmark IK Brage / Team TG FF 24 4 0
55 Isac Rojas Arameisk-Syrianska IF 24 4 0
56 Andrew Jean-Baptiste Nyköpings BIS 22 4 0
57 Eric Johana Omondi Vasalunds IF 22 4 0
58 Alekh Singh Arameisk-Syrianska IF 22 4 0
59 Nemrut Awrohum Arameisk-Syrianska IF 24 4 1
60 Benjamin Hjertstrand IK Brage 24 4 0
61 Ludvig Brandimarti Enskede IK 13 4 0
62 Jonathan Lundbäck Team TG FF 24 4 0
63 Felix Bindelöv Sandvikens IF 18 4 0
64 Botan Arif Arameisk-Syrianska IF / Sollentuna FF 17 4 0
65 Hjalmar Öhagen Sandvikens IF 24 4 0
66 Brwa Pishdari Sollentuna FF 24 4 0
67 Luka Dobrijevic Sollentuna FF / Vasalunds IF 17 3 0
68 Jimmy Hansson Sandvikens IF 17 3 0
69 Victor Eriksson Sollentuna FF 21 3 0
70 John Stenberg Carlstad United BK 21 3 1
71 Jonathan Larsson IFK Luleå 9 3 0
72 Mathias Åkerlund Team TG FF 21 3 0
73 Jens Stigedahl Umeå FC 21 3 0
74 Nikola Vasic Akropolis IF 21 3 0
75 Christian Kouakou Nyköpings BIS 24 3 0
76 Mikael Thorstensson Sollentuna FF 22 3 0
77 Love Reuterswärd Assyriska FF 20 3 0
78 Henrik Millbert Umeå FC 20 3 0
79 Dawda Sowe Arameisk-Syrianska IF 9 3 0
80 Marcus Hägg Sandvikens IF 20 3 0
81 Dennis Persson Västerås SK FK 20 3 0
82 Modou Lamin Sillah Umeå FC 20 3 0
83 Felix Adjei Umeå FC 19 3 0
84 Anton Lundin IK Brage 26 3 0
85 Adrian Pettersson Akropolis IF 19 3 0
86 Sebastian Carlsson Carlstad United BK 19 3 0
87 Memocan Elalmis IK Brage 21 3 0
88 Filip Tronét Västerås SK FK 10 3 0
89 Carl Svensson Västerås SK FK 25 3 0
90 Eyasu Alemayehu Akropolis IF 23 3 0
91 Peter Nemanja Micic Enskede IK 11 3 0
92 Cristian González Lira Arameisk-Syrianska IF 14 3 0
93 Christoffer Hansebjer Enskede IK / Nyköpings BIS 10 3 0
94 Robin Gabriel Palacios Persson Enskede IK / Vasalunds IF 23 3 1
95 Fredrik Wennebro Team TG FF 25 3 0
96 Adam Chennoufi Team TG FF 24 3 0
97 Andreas Haddad Assyriska FF 13 3 0
98 Simon Klänge Carlstad United BK 25 3 0
99 John Junior Igbarumah Sandvikens IF 24 3 0
100 Keivan Keshavarz Sollentuna FF 8 3 0
101 William Olausson IFK Luleå 24 3 0
102 Axel Wiorek Sollentuna FF 13 3 0
103 Stefan Ostojic Arameisk-Syrianska IF / Enskede IK 24 3 0
104 Yanku Marrah Enskede IK 10 3 0
105 Anton Thelander Sollentuna FF 13 3 0
106 Sebastian Bellander Carlstad United BK 22 3 0
107 Samuel Leach Holm Sollentuna FF 10 3 0
108 Kristoffer Thydell Carlstad United BK 22 3 0
109 Edvard Setterberg Nyköpings BIS 25 3 0
110 Alexis Bbakka Umeå FC 23 3 0
111 Robin Frej Enskede IK 19 2 0
112 Marcus Ytter Assyriska FF 12 2 0
113 Hampus Wallgren Team TG FF 13 2 0
114 Zoran Akovic Vasalunds IF 9 2 0
115 Chika Francis Ezeh Sollentuna FF 13 2 0
116 Abud Keriakes Arameisk-Syrianska IF / Enskede IK 13 2 0
117 Ilyas Merkes Arameisk-Syrianska IF / Enskede IK 16 2 0
118 Zachary Sukunda Umeå FC 15 2 0
119 Atosh Elmi Akropolis IF 13 2 0
120 Elias Löfberg Sollentuna FF 14 2 0
121 Carlos Gaete Moggia Västerås SK FK 11 2 0
122 Markus Forsmark Team TG FF 15 2 0
123 Linus Malmborg Vasalunds IF 26 2 0
124 Robin Blommé Västerås SK FK 15 2 0
125 Viktor Kramer Sollentuna FF 5 2 0
126 Emmanouil Nikolakakis Akropolis IF 11 2 0
127 Ardian Rexhepi IK Brage 10 2 0
128 Gustav Sundström IK Brage 9 2 0
129 Oscar Karlsson Nyköpings BIS 26 2 0
130 George Korkis Arameisk-Syrianska IF 10 2 0
131 Radoslaw Erlich Team TG FF 17 2 0
132 Arsalan Ashtari Vasalunds IF 16 2 0
133 James Burgin IFK Luleå 18 2 0
134 Sean Sabetkar Sollentuna FF 26 2 0
135 Seif Kadhim Team TG FF 5 2 0
136 Dylan Kosik Sulaiman Västerås SK FK 23 2 0
137 Joshua Pritchard Assyriska FF 4 2 0
138 Marcus Haglind Sangré Akropolis IF 22 2 0
139 Sebastian Ludzik Akropolis IF 22 2 0
140 Kristijan Cosic Arameisk-Syrianska IF 22 2 0
141 Fabakary Sanneh Enskede IK 22 2 0
142 Isaac Freitas Da Silva Umeå FC 23 2 0
143 Jonathan Jonsson Team TG FF 25 2 0
144 Vladimir Sudar IFK Luleå 23 2 0
145 Gustav Thörn Sandvikens IF 23 2 0
146 Emir Smajic Västerås SK FK 7 2 0
147 Jens Åberg Sandvikens IF 23 2 0
148 Ekin Bulut Vasalunds IF 23 2 0
149 Axel Björnström Vasalunds IF 25 2 0
150 Charbel Ceylan Arameisk-Syrianska IF 23 2 0
151 Emil Eliasson Team TG FF 4 2 0
152 Robin Åberg Team TG FF 22 2 0
153 Haris Sijarić Sandvikens IF 6 2 0
154 Peter Magnusson Vasalunds IF 22 2 0
155 Karwan Safari Västerås SK FK 25 2 0
156 Joel Rajalakso Carlstad United BK 24 2 0
157 Liridon Makolli Arameisk-Syrianska IF / Enskede IK 24 2 0
158 Dillan Ismail Umeå FC 24 2 1
159 Kevin Krans Assyriska FF 20 2 0
160 Simon Stigenberg Enskede IK 24 2 1
161 Keaton Isaksson IFK Luleå 21 2 0
162 Andy Antar Assyriska FF 21 2 0
163 Viktor Nordin Sandvikens IF 21 2 0
164 Erik Lundström Umeå FC 24 2 0
165 Nikola Durovic Västerås SK FK 8 2 0
166 Jakob Bergman Nyköpings BIS 6 2 0
167 Dagoberto Zaldivar Funes Nyköpings BIS 24 2 0
168 Martin Oscarsson IFK Luleå 23 2 0
169 Justice Tetteh Komey IFK Luleå 11 1 0
170 Henok Berhane Arameisk-Syrianska IF 4 1 0
171 Rabii Hamdan Team TG FF 11 1 0
172 Ricardo Gomes de Deus Arameisk-Syrianska IF 6 1 0
173 Victor Mansaray Umeå FC 7 1 1
174 Felix Marklund Umeå FC 11 1 0
175 Namir Alispahic Sandvikens IF 11 1 0
176 Linus Zetterström IK Brage 11 1 0
177 Erido Poli Assyriska FF 11 1 0
178 Aydin Ünsal Vasalunds IF 7 1 0
179 Alen Ahmetovic Nyköpings BIS 10 1 0
180 Tim Markström Sandvikens IF 11 1 0
181 William Weidersjö Enskede IK 3 1 0
182 Rodrigo Britto de Toledo Arameisk-Syrianska IF 8 1 0
183 Filip Korkes Arameisk-Syrianska IF 8 1 0
184 Irhan Smajic Sandvikens IF 9 1 0
185 Joseph Ceesay Vasalunds IF 3 1 0
186 Ilir Berisha Västerås SK FK 8 1 0
187 Adam Id Salem Vasalunds IF 9 1 0
188 Simon Lundgren Akropolis IF 12 1 0
189 Iakovos Izountouemoi Akropolis IF 6 1 0
190 Cesar Weilid Akropolis IF 3 1 0
191 Kevin Custovic Västerås SK FK 8 1 0
192 Tobias Sandström Umeå FC 10 1 0
193 Abu Bakarr Suma Assyriska FF 10 1 0
194 Tashan Francis-Adeyinka Assyriska FF 3 1 0
195 Godard Kabali Fataki Akropolis IF 3 1 0
196 Ethan Gage Nyköpings BIS 10 1 0
197 Aziz Corr Nyang Assyriska FF 5 1 1
198 Lawal Adebowale Ismail Assyriska FF 11 1 0
199 Adrian Bjelkendal Haaranen IFK Luleå 8 1 0
200 Artin Borsali Arameisk-Syrianska IF 6 1 0
201 Adem Tirpan Enskede IK 4 1 0
202 Jonas Olsson Sollentuna FF 26 1 0
203 Matias Antonio Ledezma Pimentel Arameisk-Syrianska IF 12 1 1
204 Gabriel Asso Arameisk-Syrianska IF 21 1 1
205 Patrik Broman Team TG FF 17 1 0
206 Jens Sjöström Umeå FC 17 1 0
207 Yann Fillion Umeå FC 17 1 0
208 Lamine Nekrouf Vasalunds IF 17 1 0
209 Rinor Nushi Västerås SK FK 12 1 0
210 Jesper Medén IFK Luleå 18 1 0
211 Islam Burman IFK Luleå 18 1 0
212 Jonas Hellgren Västerås SK FK 19 1 0
213 Anton Andersson IFK Luleå 20 1 0
214 Sulayman Jobarteh Nyköpings BIS 21 1 0
215 Måns Sundström Umeå FC 16 1 0
216 Mathias Karlsson Carlstad United BK 22 1 0
217 Simon Mårtensson Umeå FC 23 1 0
218 Samuel Kroon Nyköpings BIS 23 1 0
219 Jonathan Hellström Sandvikens IF 24 1 0
220 Alexander Varli Arameisk-Syrianska IF 24 1 0
221 Mathias Benker Västerås SK FK 24 1 1
222 Nicklas Lindqvist Akropolis IF 25 1 0
223 Simon Johansson Västerås SK FK 25 1 0
224 Stefan Ilic IK Brage 25 1 0
225 Gustav Rönnbäck Wallin IFK Luleå 26 1 0
226 Isak Hien Vasalunds IF 17 1 0
227 Lukas Rhöse Carlstad United BK 1 1 0
228 Bubakary Sonko Sollentuna FF 13 1 0
229 Lawand Haidar Carlstad United BK 15 1 0
230 Daniel Söderberg Sollentuna FF 15 1 1
231 Afram Hanna Assyriska FF 2 1 0
232 Alexander De Carolis Västerås SK FK 14 1 0
233 Fredrik Notice Arameisk-Syrianska IF / Enskede IK 16 1 1
234 Victor Söderström Akropolis IF 16 1 0
235 Alex Simovski Akropolis IF 16 1 0
236 Alexander Lundin Västerås SK FK 16 1 0
237 Dimitrios Dosis Enskede IK 14 1 0
238 Douglas Kisch Samuelsson Enskede IK 13 1 0
239 Ishmeal Koroma Nyköpings BIS 13 1 0
240 Marko Simovic IFK Luleå 12 1 0
316 Matias Alberto Sanchez Herrera Arameisk-Syrianska IF 7 0 1