Skytteliga - Ettan Norra 2020

Skytteligan i Ettan Norra 2020 vann Ashley Mark Coffey i IFK Haninge med hela 28 mål på 29 spelade matcher. Detta ger ett målsnitt på 0,97 mål per match.

Månadens bonus
Ny odds bonus för Ettan Norra
120 kr Gratisspel
Hämta bonusen

18+. Gäller nya spelare vid första insättningen. Min. insättning 100 kr. Gratisspelet är giltigt i 60 dagar. Min. 1,80 odds. Erbjudandet gäller fr.o.m. 2024.01.17. Regler & villkor gäller. stodlinjen.se - spelpaus.se. Spela ansvarsfullt.

  Spelare Lag
1 Ashley Mark Coffey IFK Haninge 29 28
2 Mai Traore Vasalund 29 23
3 Ekin Bulut Vasalund 27 22
4 Isac Lidberg Gefle IF FF 25 19
5 Leo Englund Sandvikens IF 29 18
6 Marijan Cosic IFK Haninge 30 18
7 Oskar Fallenius IF Brommapojkarna 28 16
8 Victor Kamf Team TG FF 28 14
9 Naeem Mohammed Sandvikens IF 29 14
10 Jacob Hjelte Gefle IF FF 29 14
11 David Johannesson IF Karlstad Fotboll 29 13
12 Dida Rashidi Sollentuna FK 29 12
13 Lovette Ofori IF Karlstad Fotboll 18 12
14 Eyasu Alemayehu Sollentuna FK 29 12
15 Emil Bellander Sandvikens IF 28 12
16 Marwan Baze IF Sylvia 29 11
17 Martin Springfeldt Karlslunds IF FK 21 11
18 Charbel Ceylan Sollentuna FK 24 11
19 Marko Nikolic Vasalund 23 11
20 Yoann Fellrath Örebro Syrianska IF 21 10
21 Taha Abdi Ali Sollentuna FK 29 10
22 Chriss-Albin Mörfelt IK Frej Täby 28 10
23 Niklas Söderberg IF Sylvia 25 10
24 Max Olsson IF Sylvia 27 10
25 Hampus Söderström IK Frej Täby 22 9
26 Ahmed Bonnah IFK Haninge 28 9
27 Herman Johansson Sandvikens IF 23 9
28 Jesper Hagman Täby FK 30 8
29 Philip Haglund IF Brommapojkarna 17 8
30 William Olausson IFK Luleå 25 8
31 Christopher Christensson IFK Berga 26 8
32 Linus Lamu Örebro Syrianska IF 28 8
33 Yassine Assam IFK Luleå 26 8
34 Lukas Quist IFK Berga 30 8
35 Charbel Georges Vasalund 25 8
36 Jens Hägg Nyköpings BIS 27 7
37 Daniel Sterner Täby FK 19 7
38 Adam Egnell IF Sylvia 28 7
39 Laurence Bell Örebro Syrianska IF 28 6
40 Patrick Kpozo IFK Luleå 28 6
41 Alfred Ajdarevic IK Frej Täby 20 6
42 Ali Suljic IF Brommapojkarna 29 6
43 Tidjani Diawara Karlslunds IF FK 30 6
44 Pontus Nordenberg Nyköpings BIS 27 5
45 Antonios Bahdke IF Sylvia / IFK Haninge 21 5
46 Omar Faraj IF Brommapojkarna 22 5
47 Ebrima Jaiteh Örebro Syrianska IF 28 5
48 Monir Jelassi Sollentuna FK 29 5
49 Christer Lipovac Karlslunds IF FK 22 5
50 Jonathan Hagman Täby FK 29 5
51 Kristoffer Grauberg Lepik IF Brommapojkarna / Nyköpings BIS 19 5
52 Anthony Wambani Vasalund 26 5
53 Jonathan Lundberg Karlslunds IF FK 23 5
54 Elias Durmaz Vasalund 25 5
55 Pashang Abdulla IFK Haninge 14 5
56 Oskar Alvers IF Karlstad Fotboll 16 5
57 Jonatan Gren IF Sylvia 23 5
58 Teo Brenner Toris Täby FK 30 5
59 Mayckel Lahdo IK Frej Täby 21 5
60 Eliyo Türkan Örebro Syrianska IF 23 4
61 Jesper Arvidsson IF Brommapojkarna 16 4
62 Daniel John Barrow IFK Berga 17 4
63 Oskar Nordlund IF Brommapojkarna 15 4
64 William Jan Sollentuna FK 27 4
65 Erik Granat Gefle IF FF 27 4
66 Marcus Hägg Sandvikens IF 14 4
67 Albin Linnér IF Brommapojkarna 26 4
68 Agon Beqiri IF Karlstad Fotboll 27 4
69 Anton Johnsson IFK Berga 17 4
70 Ilyas Amiri Täby FK 14 4
71 Simon Helg IF Brommapojkarna 29 4
72 Hady Saleh Karim IFK Haninge 27 4
73 Emanuel Arvidsson Nyköpings BIS 25 4
74 Andreas Bellander IF Karlstad Fotboll 25 4
75 Joakim Persson IFK Luleå 10 4
76 Niklas Persson Täby FK 25 4
77 Max Wårell IFK Luleå 28 4
78 Gino Berg Team TG FF 20 4
79 Sermed Habib Karlslunds IF FK 25 3
80 Nils Nilsson Gefle IF FF 26 3
81 Frej Engberg Vasalund 26 3
82 Iu Ranera Grau Gefle IF FF 17 3
83 Tshutshu Tshakasua Wa Tshakasua Gefle IF FF 23 3
84 Abdul Aziz IF Sylvia 23 3
85 Christer Gustafsson IF Brommapojkarna 24 3
86 Hugo Näslund Täby FK 27 3
87 Konstantinos Stavrothanasopoulos IFK Haninge 23 3
88 Gustav Nordh Team TG FF 26 3
89 Alexander Nilsson IF Brommapojkarna 19 3
90 Leonardo Augusto Cunha De Lima Vasalund 23 3
91 Linus Marklund Team TG FF 28 3
92 Lukas Rhöse IF Karlstad Fotboll 29 3
93 Enoch Adu Nyköpings BIS 16 3
94 Filston Mawana IK Frej Täby 7 3
95 Tom Helling Täby FK 29 3
96 Robin Frej IF Sylvia 27 3
97 Olle Edlund IK Frej Täby 29 3
98 Alex Jorge Brilhante de Sousa IFK Luleå 11 3
99 Sebastian Shafei Åman Team TG FF 24 2
100 Leon Hien IK Frej Täby 11 2
101 Ludvig Gran IF Karlstad Fotboll 20 2
102 Sebastian Sandlund Gefle IF FF 25 2
103 Fredrik Wennebro Team TG FF 24 2
104 Isak Bråholm IFK Luleå 21 2
105 Jonathan Käller Team TG FF 27 2
106 Niclas Håkansson Sandvikens IF 28 2
107 Axel Norén Gefle IF FF 13 2
108 Olof Mård Sandvikens IF 24 2
109 Jusef Erabi IK Frej Täby 7 2
110 Erik Grandelius Örebro Syrianska IF 12 2
111 Fredrik Lundgren IFK Luleå 29 2
112 Ibrahim Doumbia Vasalund 25 2
113 Adel Ziarat Team TG FF 29 2
114 Alen Ahmetovic Nyköpings BIS 23 2
115 Tekin Olgun IK Frej Täby 12 2
116 Daniel Söderberg Sollentuna FK 26 2
117 Albin Lohikangas Gefle IF FF 26 2
118 Isac Rojas IFK Haninge 23 2
119 Viacheslav Koidan Sandvikens IF 30 2
120 Oskar Engström IFK Berga 27 2
121 Mohammed Aziz Ouattara IK Frej Täby 26 2
122 Nadir Ayeva Karlslunds IF FK 23 2
123 Rickson Mansiamina Karlslunds IF FK 16 2
124 Ryan Luke Binns IF Sylvia 19 2
125 Jakob Lindahl IF Sylvia 30 2
126 Govand Haidar Nyköpings BIS 14 2
127 Liridon Selmani IF Karlstad Fotboll 10 2
128 Philip Näslund Team TG FF 27 2
129 Jonathan Jorge Täby FK 2 2
130 Alexander Alp Nyköpings BIS 27 2
131 Abdul-Halik Hudu IK Frej Täby 9 1
132 Helmer Andersson Karlslunds IF FK 22 1
133 Imad Zatara Vasalund 10 1
134 Theodore Rask IF Sylvia 9 1
135 Maximilian Victor Lundsgaard Widfalk Sollentuna FK 10 1
136 Oskar Karlsson Gefle IF FF 8 1
137 Gabriel Sandberg Nyköpings BIS 22 1
138 Nabil Osman Örebro Syrianska IF 22 1
139 Jonathan Tesfay Habte IF Sylvia 22 1
140 Oliver Kåhed IF Karlstad Fotboll 16 1
141 Dragan Kabic IFK Haninge 12 1
142 Edvin Tellgren Karlslunds IF FK 14 1
143 Stefan Zarkovic IF Karlstad Fotboll 16 1
144 Samouil Izountouemoi IK Frej Täby 14 1
145 Rasmus Arvidsson IF Karlstad Fotboll 14 1
146 Pontus Lindgren IF Sylvia 5 1
147 Nyal Higgins Nyköpings BIS 17 1
148 Fábio De Sousa Silva Vasalund 6 1
149 Lucas Forsberg Sollentuna FK 19 1
150 Daniel Svensson IF Brommapojkarna 6 1
151 Alexander Fioretos IF Brommapojkarna 14 1
152 Christoffer Katenda IFK Haninge 14 1
153 Jonathan Gullö IF Karlstad Fotboll 2 1
154 Jesse Edge IFK Berga 19 1
155 William Prtic Täby FK 19 1
156 Elias Jangdin Karlslunds IF FK 13 1
157 Hadar Sundberg IF Sylvia 7 1
158 Raymond Mendy Sandvikens IF / Team TG FF 20 1
159 Kristijan Cosic IK Frej Täby / Vasalund 7 1
160 Marcus Karlsson Örebro Syrianska IF 20 1
161 Adam Björk Karlslunds IF FK 13 1
162 Filip Stankovic Karlslunds IF FK 13 1
163 Daniel Mushitu IF Karlstad Fotboll 21 1
164 Lukas Julher Karlslunds IF FK 16 1
165 Jabir Abdihakim Ali Sollentuna FK 9 1
166 Tobias Nilsson Örebro Syrianska IF 27 1
167 Oscar Krusnell IK Frej Täby 26 1
168 Kevin Johansson Örebro Syrianska IF 25 1
169 Sulayman Jobarteh IFK Haninge 25 1
170 Erik Nilsson IF Karlstad Fotboll 29 1
171 Måns Berggren Gefle IF FF 25 1
172 Ossian Hallberg IFK Berga 29 1
173 Eric Forsberg IF Karlstad Fotboll 25 1
174 Yannick Mukunzi Sandvikens IF 26 1
175 Sebastian Loyola Nydén Karlslunds IF FK 28 1
176 Isak Hien Vasalund 26 1
177 Andree Larsson IFK Berga 26 1
178 Andreas Hadenius IF Sylvia 26 1
179 David Zlotnik Sollentuna FK 28 1
180 Daniel Eliasson Täby FK 25 1
181 Patrik Pettersen IFK Luleå 26 1
182 Axel Näsholm Gefle IF FF 28 1
183 Arish Nouri IFK Luleå 26 1
184 Anton Johansson Sollentuna FK 26 1
185 Oskar Dahlström IFK Berga 26 1
186 Islam Burman IFK Luleå 28 1
187 Joel Hansen Täby FK 23 1
188 Jakob Johansson Inga IFK Luleå 27 1
189 Fabian Ahlstrand Sollentuna FK 27 1
190 André Jernberg IF Karlstad Fotboll 27 1
191 Filip Milenkovic IFK Haninge 27 1
192 Amadou Kalabane Gefle IF FF 29 1
193 Gustav Sandberg Magnusson IF Brommapojkarna 25 1
194 Adam Id Salem Vasalund 27 1
195 Peshraw Azizi Vasalund 30 1
196 Marcus Mårtensson IFK Berga 23 1
197 Success Chimankpa Nwosu IF Karlstad Fotboll 30 1
198 Theodor Johansson IK Frej Täby 30 1
199 Kevin Persson Gefle IF FF 30 1
200 Basel Gorgis Örebro Syrianska IF 24 1
201 Serder Hamo Nyköpings BIS 25 1
202 Anton Maikkula IFK Berga 25 1