Varningar - Ettan Norra 2020

Totalt utdelades 741 varningar och 17 utvisningar i Ettan Norra 2020. Den mest varnade spelaren blev Victor Fors i IFK Haninge med hela 11 gula kort på 25 spelade matcher.

Månadens bonus
Ny odds bonus för Ettan Norra
120 kr Gratisspel
Hämta bonusen

18+. Gäller nya spelare vid första insättningen. Min. insättning 100 kr. Gratisspelet är giltigt i 60 dagar. Min. 1,80 odds. Erbjudandet gäller fr.o.m. 2024.01.17. Regler & villkor gäller. stodlinjen.se - spelpaus.se. Spela ansvarsfullt.

  Spelare Lag
1 Victor Fors IFK Haninge 25 11 0
2 David Zlotnik Sollentuna FK 28 9 0
3 Basel Gorgis Örebro Syrianska IF 24 9 0
4 Mohammed Aziz Ouattara IK Frej Täby 26 9 0
5 Michael Gonzalo IFK Berga 23 8 0
6 Michel Yanez Hernandez Örebro Syrianska IF 25 8 0
7 Yassine Assam IFK Luleå 26 8 1
8 Daniel Söderberg Sollentuna FK 26 8 0
9 Filip Milenkovic IFK Haninge 27 8 0
10 Linus Pettersson Parnevik Täby FK 28 7 0
11 Eliyo Türkan Örebro Syrianska IF 23 7 0
12 Jesper Ceesay IF Brommapojkarna 27 7 0
13 Hampus Söderström IK Frej Täby 22 7 0
14 Adam Egnell IF Sylvia 28 7 0
15 Sitapha Ndure IFK Haninge 24 7 0
16 Gustav Sandberg Magnusson IF Brommapojkarna 25 7 0
17 Oskar Dahlström IFK Berga 26 6 0
18 Tobias Nilsson Örebro Syrianska IF 27 6 0
19 Gabriel Kopkin Karlslunds IF FK 23 6 0
20 Ashley Mark Coffey IFK Haninge 29 6 0
21 Laurence Bell Örebro Syrianska IF 28 6 0
22 Ossian Hallberg IFK Berga 29 6 0
23 Alex Simovski IFK Haninge 27 6 0
24 Amadou Kalabane Gefle IF FF 29 6 0
25 Hampus Näsström IF Sylvia 27 6 0
26 Sulayman Jobarteh IFK Haninge 25 6 0
27 Kristoffer Grauberg Lepik IF Brommapojkarna / Nyköpings BIS 19 6 0
28 Joshua Mintah Adomako Sollentuna FK 27 5 0
29 Raymond Mendy Sandvikens IF / Team TG FF 20 5 0
30 Albin Lohikangas Gefle IF FF 26 5 0
31 Niclas Håkansson Sandvikens IF 28 5 0
32 Mathias Benker Nyköpings BIS 21 5 0
33 Alexander Nilsson IF Brommapojkarna 19 5 0
34 Ahmed Bonnah IFK Haninge 28 5 0
35 Herman Johansson Sandvikens IF 23 5 1
36 Leo Englund Sandvikens IF 29 5 0
37 Anton Maikkula IFK Berga 25 5 1
38 Nyal Higgins Nyköpings BIS 17 5 0
39 Eric Forsberg IF Karlstad Fotboll 25 5 0
40 Christopher Christensson IFK Berga 26 5 0
41 Gustaf Lagerbielke Sollentuna FK 29 5 0
42 Fabian Ahlstrand Sollentuna FK 27 5 0
43 Niklas Söderberg IF Sylvia 25 5 0
44 Kevin Jarrett Nyköpings BIS 27 5 0
45 Jonathan Käller Team TG FF 27 5 0
46 David Johannesson IF Karlstad Fotboll 29 5 0
47 Enoch Adu Nyköpings BIS 16 4 0
48 Philip Näslund Team TG FF 27 4 0
49 Mohamad-Fadel Youssif IF Sylvia 23 4 0
50 Linus Lamu Örebro Syrianska IF 28 4 0
51 Konstantinos Stavrothanasopoulos IFK Haninge 23 4 0
52 Tim Markström Gefle IF FF 28 4 0
53 Robin Frej IF Sylvia 27 4 0
54 Helmer Andersson Karlslunds IF FK 22 4 0
55 Emil Engqvist Sandvikens IF 27 4 0
56 Axel Sjöberg IK Frej Täby 26 4 0
57 Pontus Nordenberg Nyköpings BIS 27 4 0
58 Alfred Ajdarevic IK Frej Täby 20 4 0
59 Daniel Eliasson Täby FK 25 4 0
60 Dildar Caliskan Örebro Syrianska IF 20 4 1
61 Axel Norén Gefle IF FF 13 4 0
62 Erik Sachs Örebro Syrianska IF 29 4 0
63 Mai Traore Vasalund 29 4 0
64 Sermed Habib Karlslunds IF FK 25 4 1
65 Jacob Ejerblad Gefle IF FF 23 4 0
66 Ibrahim Doumbia Vasalund 25 4 0
67 Christos Liantas Sollentuna FK 16 4 0
68 Patrik Pettersen IFK Luleå 26 4 0
69 Hady Saleh Karim IFK Haninge 27 3 0
70 Serder Hamo Nyköpings BIS 25 3 0
71 Andreas Bellander IF Karlstad Fotboll 25 3 0
72 Sebastian Vigerbäck IFK Luleå 24 3 0
73 Kevin Johansson Örebro Syrianska IF 25 3 0
74 Joel Hansen Täby FK 23 3 0
75 Kenneth Mukisa Team TG FF 14 3 0
76 Måns Berggren Gefle IF FF 25 3 0
77 Sebastian Sandlund Gefle IF FF 25 3 0
78 Samouil Izountouemoi IK Frej Täby 14 3 0
79 Yannick Mukunzi Sandvikens IF 26 3 1
80 Anthony Wambani Vasalund 26 3 0
81 Andree Larsson IFK Berga 26 3 0
82 Abdul Aziz IF Sylvia 23 3 1
83 Gustaf Halvardsson Team TG FF 26 3 0
84 Tekin Olgun IK Frej Täby 12 3 0
85 Oscar Krusnell IK Frej Täby 26 3 0
86 Isac Lidberg Gefle IF FF 25 3 0
87 Axel Wallenborg IF Brommapojkarna 22 3 0
88 Marcus Enström Nyköpings BIS 23 3 0
89 Gino Berg Team TG FF 20 3 0
90 Daniel Mushitu IF Karlstad Fotboll 21 3 0
91 Oskar Wickman Nyköpings BIS 16 3 0
92 Jonas Lindström Täby FK 21 3 0
93 Filip Stenmark IFK Berga 7 3 0
94 André Jernberg IF Karlstad Fotboll 27 3 0
95 Adel Ziarat Team TG FF 29 3 0
96 Aimar Sher IK Frej Täby 7 3 0
97 Mamadouba Diaby IFK Haninge 17 3 1
98 Rawez Lawan Vasalund 9 3 0
99 Jonathan Hagman Täby FK 29 3 0
100 Monir Jelassi Sollentuna FK 29 3 0
101 Christopher Alp Karlslunds IF FK 30 3 0
102 Edvin Svalling IFK Berga 19 3 0
103 Lukas Quist IFK Berga 30 3 0
104 Jesse Edge IFK Berga 19 3 0
105 Success Chimankpa Nwosu IF Karlstad Fotboll 30 3 0
106 Marwan Baze IF Sylvia 29 3 0
107 Fredrik Wennebro Team TG FF 24 3 0
108 Adam Id Salem Vasalund 27 3 0
109 Ibrahim Habib Karlslunds IF FK 28 3 0
110 Maximilian Victor Lundsgaard Widfalk Sollentuna FK 10 3 0
111 Isak Abrahamsson IFK Luleå 28 3 0
112 Williot Swedberg IK Frej Täby 16 3 0
113 Linus Marklund Team TG FF 28 3 0
114 Olof Mård Sandvikens IF 24 3 0
115 Owen John Wallis Örebro Syrianska IF 21 3 0
116 Joel Berhane Nyköpings BIS 22 3 0
117 Sadik Abass Nyköpings BIS 10 3 0
118 William Prtic Täby FK 19 2 0
119 Mirza Turan Örebro Syrianska IF 22 2 0
120 Oscar Kihlgren IF Karlstad Fotboll 21 2 0
121 Alen Ahmetovic Nyköpings BIS 23 2 0
122 Nabil Osman Örebro Syrianska IF 22 2 0
123 Alfred Sigemo Täby FK 24 2 0
124 Iu Ranera Grau Gefle IF FF 17 2 0
125 Ryan Luke Binns IF Sylvia 19 2 0
126 Lucas Forsberg Sollentuna FK 19 2 0
127 Erik Lindblom IFK Berga 17 2 0
128 Daniel Sterner Täby FK 19 2 0
129 Youssri Ouni Sollentuna FK 22 2 1
130 Radu Mitu Vasalund 30 2 0
131 Philip Haglund IF Brommapojkarna 17 2 0
132 Jesper Arvidsson IF Brommapojkarna 16 2 0
133 Mattias Lidberg Team TG FF 20 2 0
134 Jonathan Tesfay Habte IF Sylvia 22 2 0
135 Govand Haidar Nyköpings BIS 14 2 0
136 Oliver Kåhed IF Karlstad Fotboll 16 2 0
137 Stefan Zarkovic IF Karlstad Fotboll 16 2 0
138 Stefan Hannason Örebro Syrianska IF 21 2 1
139 Yoann Fellrath Örebro Syrianska IF 21 2 0
140 Oliver Dovin IK Frej Täby 23 2 0
141 Kardo Aso Omar IF Karlstad Fotboll 14 2 0
142 Elias Björklund Team TG FF 16 2 0
143 Jonathan Lundberg Karlslunds IF FK 23 2 0
144 Peter Westberg IFK Berga 20 2 0
145 Patrick Kpozo IFK Luleå 28 2 0
146 Carlos Gaete Moggia IFK Haninge 9 2 0
147 Erik Granat Gefle IF FF 27 2 0
148 Jakob Lindahl IF Sylvia 30 2 0
149 Kevin Dyplin Örebro Syrianska IF 10 2 0
150 Islam Burman IFK Luleå 28 2 0
151 Peshraw Azizi Vasalund 30 2 0
152 Oskar Fallenius IF Brommapojkarna 28 2 0
153 Ebrima Jaiteh Örebro Syrianska IF 28 2 1
154 Axel Näsholm Gefle IF FF 28 2 0
155 Alexander Roka IFK Haninge 10 2 0
156 Erik Nilsson IF Karlstad Fotboll 29 2 0
157 Tobias Johansson Sandvikens IF 28 2 0
158 Jimmy Hansson Sandvikens IF 29 2 0
159 Abdul-Halik Hudu IK Frej Täby 9 2 0
160 Mamadou Kouyate IFK Luleå 9 2 0
161 Ville Norrman Team TG FF 9 2 0
162 Sebastian Loyola Nydén Karlslunds IF FK 28 2 0
163 Emil Roback IK Frej Täby 8 2 0
164 Ali Suljic IF Brommapojkarna 29 2 1
165 Naeem Mohammed Sandvikens IF 29 2 0
166 Taha Abdi Ali Sollentuna FK 29 2 0
167 Felix Jakobsson IF Sylvia 29 2 0
168 Adrian Bjelkendal Haaranen Gefle IF FF 29 2 0
169 Alexander Alp Nyköpings BIS 27 2 0
170 Max Olsson IF Sylvia 27 2 0
171 Leon Hien IK Frej Täby 11 2 0
172 Jakob Johansson Inga IFK Luleå 27 2 0
173 Elias Jangdin Karlslunds IF FK 13 2 0
174 Elias Durmaz Vasalund 25 2 0
175 Charbel Georges Vasalund 25 2 1
176 Ludvig Svanberg IK Frej Täby 25 2 0
177 Zacharias Ljungström Täby FK 13 2 0
178 Oscar Johansson IFK Berga 13 2 0
179 Pontus Hatula Karlslunds IF FK 13 2 0
180 Filip Stankovic Karlslunds IF FK 13 2 0
181 Dennis Koss Karlslunds IF FK 17 2 0
182 Andreas Hadenius IF Sylvia 26 2 0
183 Fredrik Lundgren IFK Luleå 29 2 0
184 Albin Linnér IF Brommapojkarna 26 2 0
185 Tidjani Diawara Karlslunds IF FK 30 2 0
186 Andres Gerardo Gomez Dimas Nyköpings BIS 12 2 1
187 Arish Nouri IFK Luleå 26 2 0
188 Viacheslav Koidan Sandvikens IF 30 2 0
189 Martin Alp Örebro Syrianska IF 17 1 0
190 Fábio De Sousa Silva Vasalund 6 1 0
191 Daniel John Barrow IFK Berga 17 1 1
192 Johan Mirza Örebro Syrianska IF 1 1 0
193 Nils Eriksson Gefle IF FF 3 1 0
194 Isak Hellgren Villegas Vasalund 4 1 0
195 Kalle Björklund IK Frej Täby 5 1 0
196 Carl Björk IF Sylvia 1 1 0
197 Farhad Hosseini Sandvikens IF 5 1 0
198 Gustav Thörn Sandvikens IF 17 1 0
199 Brwa Pishdari Sollentuna FK 6 1 0
200 Christoffer Katenda IFK Haninge 14 1 0
201 Jaudet Salih IFK Haninge 6 1 0
202 Alex Jorge Brilhante de Sousa IFK Luleå 11 1 0
203 Pashang Abdulla IFK Haninge 14 1 0
204 Alexander Fioretos IF Brommapojkarna 14 1 0
205 Adam Björk Karlslunds IF FK 13 1 0
206 Ville Seppä Nyköpings BIS 14 1 0
207 Marcus Hägg Sandvikens IF 14 1 0
208 Rasmus Arvidsson IF Karlstad Fotboll 14 1 0
209 Erik Grandelius Örebro Syrianska IF 12 1 0
210 Samuel Svenlén IF Brommapojkarna 14 1 0
211 Emil Johansson Team TG FF 15 1 0
212 Hadar Sundberg IF Sylvia 7 1 0
213 Liridon Selmani IF Karlstad Fotboll 10 1 0
214 Casper Frisk Nyköpings BIS 15 1 0
215 Oskar Alvers IF Karlstad Fotboll 16 1 0
216 Rickson Mansiamina Karlslunds IF FK 16 1 0
217 Edvin Tellgren Karlslunds IF FK 14 1 0
218 Hampus Bergdahl Team TG FF 16 1 0
219 Anton Ståhl IF Sylvia 8 1 0
220 Filston Mawana IK Frej Täby 7 1 0
221 Elof Nelson IFK Berga 12 1 0
222 Jesper Hagman Täby FK 30 1 0
223 Eyasu Alemayehu Sollentuna FK 29 1 0
224 Olle Edlund IK Frej Täby 29 1 0
225 Jonatan Gren IF Sylvia 23 1 0
226 Dida Rashidi Sollentuna FK 29 1 0
227 Marcus Mårtensson IFK Berga 23 1 0
228 William Jan Sollentuna FK 27 1 0
229 Oskar Engström IFK Berga 27 1 0
230 Nadir Ayeva Karlslunds IF FK 23 1 0
231 Robin Clason IFK Berga 23 1 0
232 Oscar Jonsson IF Karlstad Fotboll 28 1 0
233 Sebastian Shafei Åman Team TG FF 24 1 0
234 Nils Nilsson Gefle IF FF 26 1 0
235 Christer Gustafsson IF Brommapojkarna 24 1 0
236 Per Boltegård Blom Team TG FF 24 1 0
237 Ekin Bulut Vasalund 27 1 0
238 Charbel Ceylan Sollentuna FK 24 1 0
239 Hugo Näslund Täby FK 27 1 0
240 William Olausson IFK Luleå 25 1 0
241 Anton Johansson Sollentuna FK 26 1 0
242 Benjamin Tahirovic Vasalund 26 1 0
243 Isak Hien Vasalund 26 1 1
244 Isac Rojas IFK Haninge 23 1 0
245 Tom Helling Täby FK 29 1 0
246 Omar Faraj IF Brommapojkarna 22 1 0
247 Ibrahim Alhassan Gefle IF FF 21 1 0
248 Sebastian Bellander IF Karlstad Fotboll 18 1 0
249 Sebastian Detterman IF Sylvia 18 1 0
250 Theodor Johansson IK Frej Täby 30 1 0
251 Viktor Franssila Örebro Syrianska IF 20 1 0
252 Hannes Sveijer IFK Luleå / Sollentuna FK 20 1 0
253 Marcus Karlsson Örebro Syrianska IF 20 1 0
254 Isak Bråholm IFK Luleå 21 1 0
255 Victor Kamf Team TG FF 28 1 0
256 Mayckel Lahdo IK Frej Täby 21 1 0
257 Gustav Nordh Team TG FF 26 1 0
258 Lukas Rhöse IF Karlstad Fotboll 29 1 0
259 Kevin Persson Gefle IF FF 30 1 0
260 Måns Sundström Team TG FF 28 1 0
261 Martin Oscarsson IFK Luleå 29 1 0
262 Antonios Bahdke IF Sylvia / IFK Haninge 21 1 0
263 Teo Brenner Toris Täby FK 30 1 0
264 Max Wårell IFK Luleå 28 1 0
363 Abu Bakarr Suma IFK Haninge 21 0 1