Skytteliga - Ettan Norra 2022

Skytteligan i Ettan Norra 2022 vann Naeem Mohammed i Sandvikens IF med hela 23 mål på 25 spelade matcher. Detta ger ett målsnitt på 0,92 mål per match.

Månadens bonus
Ny odds bonus för Ettan Norra
120 kr Gratisspel
Hämta bonusen

18+. Gäller nya spelare vid första insättningen. Min. insättning 100 kr. Gratisspelet är giltigt i 60 dagar. Min. 1,80 odds. Erbjudandet gäller fr.o.m. 2024.01.17. Regler & villkor gäller. stodlinjen.se - spelpaus.se. Spela ansvarsfullt.

  Spelare Lag
1 Naeem Mohammed Sandvikens IF 25 23
2 Jabir Abdihakim Ali Sandvikens IF 28 22
3 Leo Englund Gefle IF FF 26 22
4 Elias Durmaz Vasalund 28 15
5 Calvin Kabuye Vasalund 28 15
6 Fredrik Johansson Piteå IF FF 30 13
7 Marcus Fahlgren Hällström Piteå IF FF 29 13
8 John Junior Igbarumah Sandvikens IF 26 12
9 Alexandar Mutic Motala AIF FK 25 11
10 Jusef Erabi Hammarby TFF Herrfotboll 25 11
11 Eliyo Türkan BK Forward / Örebro Syrianska IF 25 11
12 Adam Bark Motala AIF FK 27 11
13 Patric Åslund Motala AIF FK 30 10
14 Stefan Ostojic Stockholm Internazionale 24 10
15 David Johannesson IF Karlstad Fotboll 25 10
16 Gustav Lindgren Sollentuna FK 19 10
17 Emil Bellander Vasalund 24 9
18 Gustav Nordh Piteå IF FF 24 9
19 Oliver Stojanovic Fredin Sollentuna FK 28 9
20 Brian Span IFK Haninge 25 8
21 Alfred Ajdarevic Örebro Syrianska IF 23 8
22 Oskar Alvers IF Karlstad Fotboll 27 8
23 Boye Isaac Edegware IF Karlstad Fotboll 16 7
24 André Nader Täby FK 16 7
25 Jesper Carström Gefle IF FF 15 7
26 Marwan Baze IF Sylvia 15 7
27 Yoel Embaye Umeå FC 27 7
28 Daniel Sterner Täby FK 19 7
29 Fredrik Hammar Hammarby TFF Herrfotboll 26 7
30 Alexander Andue IFK Haninge 23 7
31 Cameron Streete Stockholm Internazionale 27 6
32 Antonio Yakoub Gefle IF FF 14 6
33 Victor Kamf Umeå FC 22 6
34 Constantino Capotondi Sollentuna FK 22 6
35 Mattias Mitku IF Karlstad Fotboll 23 6
36 Ljeutrim Makolli Stockholm Internazionale 28 6
37 Martin Alp Örebro Syrianska IF 21 6
38 Linus Lamu Örebro Syrianska IF 24 6
39 William Hofvander Hammarby TFF Herrfotboll 28 6
40 Kerfala Cissoko Örebro Syrianska IF 13 6
41 Cihan Sener Gefle IF FF 30 6
42 Danilo Al-Saed Sandvikens IF 28 5
43 William Videhult Piteå IF FF 27 5
44 Saidou Alioum Moubarak Hammarby TFF Herrfotboll 11 5
45 Eyasu Alemayehu Stockholm Internazionale 22 5
46 Aron Sandén Sollentuna FK 27 5
47 Agon Beqiri IF Karlstad Fotboll 28 5
48 Kofi Fosuhene Asare Sandvikens IF 23 5
49 Siavash Jamehdar Piteå IF FF 14 5
50 Dida Rashidi Stockholm Internazionale 26 5
51 William Ekenberg Team TG FF 25 5
52 Montader Madjed Hammarby TFF Herrfotboll 13 5
53 Linus Marklund Umeå FC 27 4
54 William Jan Sollentuna FK 23 4
55 Daniel Söderberg Sandvikens IF 24 4
56 Linus Jansson BK Forward 22 4
57 Michel Yanez Hernandez Örebro Syrianska IF 25 4
58 Andrew Michael Stadler Vasalund 21 4
59 Simon Karlsson Motala AIF FK 29 4
60 Aleksandar Azizovic IF Sylvia 21 4
61 Maill Lundgren IFK Haninge 28 4
62 Iu Ranera Grau Gefle IF FF 25 4
63 Emanuel Chabo IF Sylvia 20 4
64 Svante Svedin BK Forward 29 4
65 Ibrahima Breze Fofana Hammarby TFF Herrfotboll 16 4
66 Samuel Dawid Rydz Täby FK 27 4
67 Rickson Mansiamina IFK Haninge 28 4
68 Ludvig Öhman Silwerfeldt Vasalund 28 4
69 Josef Ibrahim BK Forward 15 4
70 Darrell Kamdem Tibell IF Sylvia 15 4
71 Granit Hana Motala AIF FK 15 4
72 Elmer Civgin Motala AIF FK 27 3
73 Dino Salcinovic Örebro Syrianska IF 26 3
74 Endreas Tesfai Täby FK 14 3
75 Maximilian Dejene Sollentuna FK 29 3
76 Petrus Kocadag Örebro Syrianska IF 13 3
77 Martin Springfeldt Sandvikens IF 28 3
78 Sebastian Vigerbäck Piteå IF FF 26 3
79 Nicklas Lindqvist Vasalund 25 3
80 Abdihakin Ali Vasalund 25 3
81 Rasmus Engström Team TG FF 14 3
82 Hugo Östlund Rödlund Motala AIF FK 24 3
83 Markus Uppling Täby FK 8 3
84 Jacob Hjelte Gefle IF FF 6 3
85 Mohammed Qassem IF Karlstad Fotboll 29 3
86 Robin Sundgren Sollentuna FK 29 3
87 Linus Tagesson Täby FK 18 3
88 Sherali Yuldashev Umeå FC 20 3
89 Sitapha Ndure IFK Haninge 19 3
90 Pontus Jonsson Gefle IF FF 30 3
91 Bayere Junior Loue Hammarby TFF Herrfotboll 19 3
92 Jonathan Tesfay Habte Sandvikens IF 19 3
93 Alexis Bbakka Umeå FC 19 3
94 Axel Olsson Team TG FF 26 3
95 Luka Dobrijevic Stockholm Internazionale 27 3
96 Sebastian Loyola Nydén Stockholm Internazionale 18 3
97 Tekin Olgun Täby FK 12 3
98 Albin Lohikangas Gefle IF FF 13 3
99 Ali Kachmar IF Sylvia 9 2
100 Felix Strängborn Örebro Syrianska IF 8 2
101 Jonathan Lundbäck Umeå FC 14 2
102 Amaro Bahtijar Umeå FC 24 2
103 Stefan Zarkovic IF Karlstad Fotboll 19 2
104 Kenan Cehajic IF Karlstad Fotboll 5 2
105 Valon Silka Motala AIF FK 24 2
106 Amar Mujakovic Team TG FF 5 2
107 Pontus Tillmar IF Sylvia 24 2
108 Anton Pellettieri Hennig Motala AIF FK 24 2
109 Martynas Poderis Team TG FF 17 2
110 Kristijan Cosic Stockholm Internazionale 13 2
111 Marcus Mikhail IFK Haninge 15 2
112 Robin Schildt Täby FK 13 2
113 Victor Söderström Vasalund 23 2
114 Ervin Gunan Sollentuna FK 18 2
115 Sebastian Friman Gefle IF FF 23 2
116 Emmanuel Yeboah Umeå FC 23 2
117 Oliver Markulic IFK Haninge 12 2
118 Jonatan Gren IF Sylvia 20 2
119 Gbenga Arokoyo Umeå FC 20 2
120 Adnan Kojic IF Sylvia 10 2
121 Samuel Wikman Umeå FC 11 2
122 Alexander Seger Umeå FC 14 2
123 Hugo Bergström Umeå FC 10 2
124 Oskar Wickman Täby FK 18 2
125 Jesper Åman BK Forward 28 2
126 Adam Kasa IFK Haninge 27 2
127 Anton Ståhl IF Sylvia 29 2
128 Anton Ingves BK Forward 26 2
129 Marcus Kanto BK Forward 26 2
130 Felix Bindelöv Örebro Syrianska IF 29 2
131 Gustav Rönnbäck Wallin Piteå IF FF 26 2
132 Teo Grönborg Täby FK 27 2
133 Adam Molin BK Forward 29 2
134 Albin Näslund Umeå FC 25 2
135 Konrad Gustafsson Örebro Syrianska IF 25 2
136 Hampus Söderström Sollentuna FK 30 2
137 Gustaf Bruzelius Sollentuna FK 27 2
138 Albin Ödberg Motala AIF FK 25 2
139 Marcus Karlsson Örebro Syrianska IF 28 2
140 Lukas Sietsema Täby FK 30 2
141 Jacob Ericsson IF Karlstad Fotboll 27 1
142 Isak Bråholm Sandvikens IF 28 1
143 Jesper Lindgren Gysenius Team TG FF 27 1
144 Filip Stankovic Piteå IF FF 27 1
145 Oskar Karlsson Gefle IF FF 27 1
146 Tobias Westin Umeå FC 14 1
147 Lukas Eek Motala AIF FK 27 1
148 Filip Drinic Örebro Syrianska IF 27 1
149 Alexander Alp IF Sylvia / Täby FK 13 1
150 Robin Holm Täby FK 20 1
151 Daniel Eliasson Gefle IF FF 27 1
152 Sulayman Jobarteh IFK Haninge 29 1
153 William Wallin Gefle IF FF 20 1
154 Emil Stenstrand Sollentuna FK 18 1
155 Teo Brenner Toris Täby FK 19 1
156 Love Ahlberg Täby FK 2 1
157 Henrik Millbert Piteå IF FF 30 1
158 James Burgin Piteå IF FF 28 1
159 Maxime Anne Marie Sainte Hammarby TFF Herrfotboll 18 1
160 Emanuel Arvidsson IF Sylvia 5 1
161 Petter Soelberg IFK Haninge / Sollentuna FK 28 1
162 Amadou Kalabane Örebro Syrianska IF 28 1
163 Oskar Käck Sollentuna FK 27 1
164 Lovette Ofori IF Karlstad Fotboll 4 1
165 Viktor Steen Piteå IF FF 16 1
166 Filip Johansson Bahar IF Karlstad Fotboll 14 1
167 Success Chimankpa Nwosu IF Karlstad Fotboll 28 1
168 Alexandros Pantelidis Vasalund 16 1
169 Eric Forsberg Motala AIF FK 16 1
170 Ibrahim Alhassan Gefle IF FF 6 1
171 Gilbert Ishimwe Örebro Syrianska IF 14 1
172 Islam Burman Team TG FF 27 1
173 Viktor Franssila Örebro Syrianska IF 17 1
174 Alex Cooper Gefle IF FF 14 1
175 Alexander Chamorro Duranic Vasalund 9 1
176 Ruben Andersson Piteå IF FF 26 1
177 Alekh Singh Stockholm Internazionale 17 1
178 Daniel Josefsson Stockholm Internazionale 17 1
179 Johan Chamoun BK Forward 27 1
180 Kevin Ali Stockholm Internazionale 20 1
181 Leon Hien Hammarby TFF Herrfotboll 9 1
182 Martin Rauschenberg Brorsen Gefle IF FF 29 1
183 Adam Sandström Umeå FC 8 1
184 Rasmus Bonde Vasalund 26 1
185 Agwata Austin Kenechukwu IFK Haninge 11 1
186 Dino Salihovic IF Sylvia 11 1
187 Amer Ibrahimovic IF Sylvia 11 1
188 Anthony Wambani Vasalund 26 1
189 Pontus Sundqvist Piteå IF FF 25 1
190 Adnan Catic Örebro Syrianska IF 20 1
191 Max Wolf-Watz Team TG FF 29 1
192 Oscar Kihlgren IF Karlstad Fotboll 29 1
193 Abdul Aziz IF Sylvia 24 1
194 William Rönnlund Team TG FF 24 1
195 William Prtic Täby FK 23 1
196 Adam Jemal IFK Haninge 10 1
197 Sebastian Ludzik Stockholm Internazionale 8 1
198 Anton Nyholm Umeå FC 1 1
199 Charbel Saliba Örebro Syrianska IF 8 1
200 Abiel Sequar IF Sylvia 24 1
201 Emmanuel Agyeman Duah Hammarby TFF Herrfotboll 10 1
202 Oscar Lundin Gefle IF FF 26 1
203 Mauricio Albornoz Inola IFK Haninge 20 1
204 Mamadouba Diaby Hammarby TFF Herrfotboll 26 1
205 Sebastian Hardenborg Brolin Hammarby TFF Herrfotboll 9 1
206 Ahmad Faqa Sandvikens IF 12 1
207 Ryan Luke Binns IF Sylvia 21 1
208 Filip Almström Tähti Stockholm Internazionale 24 1
209 Albin Aljic Hammarby TFF Herrfotboll 8 1
210 Tim Hartzell Sandvikens IF 22 1
211 Andreas Bellander IF Karlstad Fotboll 22 1
212 Tshutshu Tshakasua Wa Tshakasua Gefle IF FF 8 1
213 Adam Id Salem Vasalund 25 1