Varningar - Ettan Södra 2019

Totalt utdelades 739 varningar och 25 utvisningar i Ettan Södra 2019. Den mest varnade spelaren blev Jesper Jonasson Westermark i Ljungskile SK med hela 12 gula kort på 25 spelade matcher.

Månadens bonus
Ny odds bonus för Ettan Södra
120 kr Gratisspel
Hämta bonusen

18+. Gäller nya spelare vid första insättningen. Min. insättning 100 kr. Gratisspelet är giltigt i 60 dagar. Min. 1,80 odds. Erbjudandet gäller fr.o.m. 2024.01.17. Regler & villkor gäller. stodlinjen.se - spelpaus.se. Spela ansvarsfullt.

  Spelare Lag
1 Jesper Jonasson Westermark Ljungskile SK 25 12 0
2 Andreas Åkerlund Torns IF 23 10 1
3 Sonny Karlsson Oskarshamns AIK 26 9 0
4 Anders Mogren FC Trollhättan 27 8 0
5 Charlie Vindehall IFK Värnamo 28 8 0
6 Mergim Shala IK Oddevold 25 7 0
7 Gustav Hedlund Lindome GIF 25 7 0
8 Niklas Nilsson Torns IF 25 7 0
9 Linus Dahl Ljungskile SK 26 7 0
10 Anders Alö Lindome GIF 26 7 1
11 Albin Skoglund Utsiktens BK 27 7 0
12 Isak Skoog Utsiktens BK 23 7 0
13 Adrian Petersson Åtvidabergs FF 23 7 0
14 Fredrik Sundström FC Trollhättan 27 7 0
15 Armin Aganovic Kristianstad FC 26 6 0
16 Eddie Tran Kristianstad FC 27 6 0
17 Linus Svensson Kristianstad FC 26 6 0
18 Armend Shillova IK Oddevold 25 6 0
19 Oskar Mårtensson Skövde AIK 27 6 0
20 Alexander Johansson Tvååkers IF 27 6 0
21 Jake Weisbrod IK Oddevold 25 6 1
22 Simon Klänge Assyriska Turabdin IK 26 6 0
23 Anton Agebjörn Oskarshamns AIK 27 6 0
24 Semir Aganspahic IK Oddevold 24 6 0
25 Jesper Beurling Åtvidabergs FF 25 6 0
26 Axel Pettersson IK Oddevold 24 5 0
27 Adam Olofsson Torns IF 27 5 0
28 Jesper Möller Lunds BK 22 5 0
29 Oscar Iglicar Berntsson IK Oddevold 27 5 0
30 Martin Johansson Lunds BK 23 5 1
31 Andreas Jernarp Utsiktens BK 22 5 0
32 Rasmus Örqvist Skövde AIK 27 5 0
33 Eric Persson Oskarshamns AIK 28 5 0
34 Lucas Hedlund Utsiktens BK 23 5 0
35 Mathias Unkuri Eskilsminne IF 23 5 0
36 Lukas Eek Assyriska Turabdin IK 28 5 0
37 Albinot Rexhepi FC Trollhättan 29 5 0
38 Ishmeal Koroma Åtvidabergs FF 26 5 0
39 Christopher Christensson Oskarshamns AIK 29 5 0
40 Philip Andersson Landskrona BoIS 24 5 0
41 Elias Gustafson Lindome GIF 16 4 0
42 Pontus Löfvenmark Eskilsminne IF 24 4 0
43 Victor Wahlgren Eskilsminne IF 27 4 0
44 Meriton Qoraj Utsiktens BK 23 4 0
45 Erik Lund Fahlén Ljungskile SK 18 4 0
46 Julian Grozdanovski Kristianstad FC 17 4 0
47 Ylli Podrimcaku Oskarshamns AIK 23 4 0
48 Geronimo Balint Lunds BK 17 4 0
49 Rasmus Andernil Bozic IK Oddevold 27 4 0
50 Gustav Hillstedt Lunds BK 21 4 0
51 Andreas Murbeck Ljungskile SK 26 4 0
52 Casper Seger Eskilsminne IF 18 4 0
53 Adam Fägerhag Assyriska Turabdin IK 24 4 0
54 Filip Björklund Lindome GIF 16 4 0
55 Román Tello Olivares IFK Värnamo 19 4 0
56 Daniel Kardum Kristianstad FC 18 4 1
57 Kamal Mustafa IK Oddevold 26 4 0
58 Alexander Almqvist IK Oddevold 24 4 0
59 Markus Tegebäck Assyriska Turabdin IK 23 4 0
60 Oskar Stejdahl Åtvidabergs FF 28 4 0
61 Michel Termanini Torns IF 9 4 0
62 Kalle Ekman Assyriska Turabdin IK 27 4 0
63 William Kenndal Utsiktens BK 27 4 0
64 Arvin Shojaee Utsiktens BK 11 4 0
65 Ignatius Adukor Åtvidabergs FF 11 4 0
66 Johan Andersson Lunds BK 28 4 0
67 Felix Bindelöv Kristianstad FC 28 4 0
68 Viktor Nilsson Tvååkers IF 29 4 0
69 Gustaf Norlin Skövde AIK 29 4 0
70 Måns Ekvall Landskrona BoIS 28 4 0
71 Albin Winbo Tvååkers IF 28 4 0
72 Besim Alimi IK Oddevold 10 4 0
73 Filip Jägerbrink Oskarshamns AIK 28 4 0
74 Andreas Uusitalo Skövde AIK 28 4 0
75 Aron Már Brynjarsson Torns IF 13 3 1
76 Tobias Karlsson Torns IF 29 3 0
77 Victor Wernersson Lunds BK 24 3 0
78 Isse Ismail IFK Värnamo 11 3 0
79 Daniel Ljung Assyriska Turabdin IK 25 3 0
80 Anton Kinnander Torns IF 25 3 0
81 Måns Hofvander Lunds BK 18 3 0
82 Peiman Eliassi Oskarshamns AIK 25 3 0
83 Viktor Alexandersson Lindome GIF 29 3 0
84 Igor Arsenijevic Landskrona BoIS 20 3 0
85 Adam Hellborg Oskarshamns AIK 18 3 1
86 Sumar Almadjed Landskrona BoIS 24 3 0
87 Eric Nohlgren Lindome GIF 29 3 0
88 Max Olsson Åtvidabergs FF 29 3 0
89 Carl Thulin Eskilsminne IF 20 3 0
90 Adam Rosén Utsiktens BK 24 3 0
91 Jakob Olsson Ljungskile SK 24 3 0
92 Tyler Doyle-Lissette IFK Värnamo 21 3 0
93 Filip Egger Eskilsminne IF 23 3 1
94 Jesper Andersson Skövde AIK 21 3 1
95 Alex Jorge Brilhante de Sousa IFK Värnamo 30 3 0
96 Omar Dampha Kristianstad FC 23 3 0
97 Erik Kembel Westermark Ljungskile SK 23 3 0
98 Joakim Olausson Utsiktens BK 25 3 0
99 Filip Olsson Landskrona BoIS 29 3 0
100 Ronni Mleczkovicz FC Trollhättan 14 3 0
101 Richard Cindric FC Trollhättan 28 3 0
102 Axel Wibrån Utsiktens BK 28 3 0
103 Filippos Sachsanidis Oskarshamns AIK 28 3 0
104 Adam Lindström Leister Assyriska Turabdin IK 28 3 0
105 Ludvig Bergman Torns IF 27 3 0
106 Olle Lindqvist Oskarshamns AIK 12 3 0
107 Eric Gunnarsson Tvååkers IF 29 3 0
108 André Johansson Lunds BK 26 3 0
109 Robert Lipovac FC Trollhättan 28 3 0
110 Alexander Leksell FC Trollhättan 26 3 1
111 Alan Asaad Torns IF 12 3 0
112 André Strandberg Lunds BK 16 3 0
113 Jakob Ottosson Kristianstad FC 12 3 0
114 David Struski Persson Tvååkers IF 28 3 0
115 Ludvig Holmertz Åtvidabergs FF 26 3 0
116 Hassan Lawrence Kristianstad FC 28 3 0
117 Alen Kasumovic FC Trollhättan 29 3 0
118 Anildson Luis Da Silva Soares Åtvidabergs FF 9 2 0
119 Benjamin Lindblad IFK Värnamo 22 2 0
120 Daniel Ask IFK Värnamo 9 2 0
121 Jesper Lernesjö Landskrona BoIS 11 2 0
122 Alexander Ahl Holmström Oskarshamns AIK 5 2 0
123 Marcus Knutsen FC Trollhättan 8 2 0
124 Martin Rudolfsson Lunds BK 7 2 0
125 Max Mårtensson Landskrona BoIS 6 2 0
126 Adam Wolak Skövde AIK 5 2 0
127 Khalid Abdo Utsiktens BK 4 2 0
128 Erik Hedenquist Utsiktens BK 13 2 0
129 Anton Nilsson Tvååkers IF 22 2 0
130 Axel Berggren Tvååkers IF 22 2 0
131 Zackarias Faour Assyriska Turabdin IK 22 2 0
132 Jonatan Persson Eskilsminne IF 23 2 0
133 Emir Bosnic Utsiktens BK 21 2 0
134 Jakob Adolfsson Tvååkers IF 20 2 0
135 Midhad Jukovic Assyriska Turabdin IK 13 2 0
136 Noel Mbo Eskilsminne IF 10 2 0
137 Petrus Kocadag Assyriska Turabdin IK 11 2 0
138 Mirad Garza Ljungskile SK 16 2 0
139 Axel Gunnarsson Utsiktens BK 13 2 0
140 Erick Brendon Pinheiro da Silva IFK Värnamo 11 2 0
141 David Sax Lunds BK 16 2 0
142 Samuel Sörman Skövde AIK 18 2 0
143 Dennis Olofsson Landskrona BoIS 30 2 0
144 Arif Azemi Tvååkers IF 15 2 0
145 Elliot Stroud IK Oddevold 9 2 0
146 Alfred Ajdarevic IFK Värnamo 18 2 0
147 Granit Stagova Landskrona BoIS 15 2 0
148 Daniel Rambin Åtvidabergs FF 15 2 0
149 Emir Avdic Oskarshamns AIK 9 2 0
150 Jesper Lundborg Eskilsminne IF 20 2 0
151 Isak Petersson Eskilsminne IF 14 2 0
152 Casper Eriksson FC Trollhättan 14 2 0
153 Johan Persson Tvååkers IF 30 2 0
154 Filip Lundeberg Eskilsminne IF 18 2 0
155 Alexander Karlsson FC Trollhättan 23 2 0
156 Abdussalam Magashy Kristianstad FC 29 2 0
157 Amar Muhsin Utsiktens BK 29 2 0
158 Ryan Luke Binns Åtvidabergs FF 29 2 0
159 Francis de Vries IFK Värnamo 29 2 0
160 Wilmer Melander Lindome GIF 24 2 0
161 Aleksandar Kitic Ljungskile SK 23 2 0
162 Oliver Stojanovic Fredin Oskarshamns AIK 24 2 0
163 Lucas Öhrn Åtvidabergs FF 24 2 0
164 Saikou Jawneh Kristianstad FC 25 2 0
165 Andreas Johansson Åtvidabergs FF 25 2 0
166 Teddy Bergqvist Kristianstad FC 29 2 1
167 Eric Nilsson Tvååkers IF 29 2 0
168 Rasmus Tengfjord Lindome GIF 24 2 0
169 Erik Gunnarsson Utsiktens BK 29 2 0
170 Anton Snibb Ljungskile SK 29 2 0
171 Vilson Cakovic Assyriska Turabdin IK 28 2 0
172 Viktor Ljung IFK Värnamo 26 2 0
173 Niclas Lundberg Torns IF 28 2 0
174 Amr Kaddoura Landskrona BoIS 26 2 1
175 Aniekpeno Christopher Udo Ljungskile SK 27 2 1
176 Johan Brannefalk Ljungskile SK 27 2 0
177 Hannes Nordström Lindome GIF 26 2 0
178 Freddy Winsth IFK Värnamo 27 2 0
179 Sean Conaboy FC Trollhättan 29 2 0
180 Mergim Smakolli Oskarshamns AIK 24 2 0
181 Emil Åberg Eskilsminne IF 30 2 0
182 Jonatan Olsson Eskilsminne IF 23 2 0
183 Ardian Rexhepi Tvååkers IF 23 2 0
184 Mouhammed-Ali Dhaini Torns IF 30 2 0
185 Viktor Wihlstrand Landskrona BoIS 24 2 1
186 Hannes Fritzson Skövde AIK 30 2 0
187 Viktor Granath Skövde AIK 30 2 0
188 Ahmad Abdullahi Gero IK Oddevold 8 1 0
189 Oscar Fritzson Assyriska Turabdin IK 30 1 0
190 Mattias Almeida Sundell IFK Värnamo 5 1 0
191 Luka Petrovic Landskrona BoIS 5 1 0
192 Dennis Olsson Eskilsminne IF 11 1 0
193 Kristoffer Björk IK Oddevold 11 1 0
194 Philip Petersson Eskilsminne IF 12 1 0
195 Anton Hallstensson Åtvidabergs FF 4 1 0
196 Robin Jansson FC Trollhättan 4 1 0
197 Johan Ekelundh Tvååkers IF 28 1 0
198 Arnar Bragi Bergsson Utsiktens BK 13 1 0
199 Joakim Berggren Ljungskile SK 2 1 0
200 Joel Palmquist Ljungskile SK 13 1 0
201 Admir Osmancevic Lunds BK 27 1 0
202 William Kvist Oskarshamns AIK 13 1 0
203 Johan Lassagård IFK Värnamo 14 1 0
204 Mattias Ucar Utsiktens BK 1 1 0
205 Linus Andersson Tvååkers IF 1 1 0
206 Pedram Pourjanekikhani Assyriska Turabdin IK 5 1 0
207 Villiam Granath Skövde AIK 29 1 0
208 Paulo Marcelo Souza Alves IFK Värnamo 11 1 0
209 Ameer Naseer Naji Naji Kristianstad FC 10 1 0
210 Mikael Mörk Skövde AIK 30 1 0
211 Yusuf Sulaiman Kristianstad FC 9 1 0
212 Albin Henningsson Kristianstad FC 9 1 0
213 Simon Forslund FC Trollhättan 30 1 0
214 Patrick Noaksson Lindome GIF 9 1 0
215 Erik Watson Assyriska Turabdin IK 9 1 0
216 Jakob Strandsäter Assyriska Turabdin IK 8 1 0
217 Filip Siljander IFK Värnamo 8 1 0
218 Herve Prudence Nshimirimana Eskilsminne IF 14 1 0
219 Adrian Edqvist Oskarshamns AIK 7 1 0
220 Rasmus Andersson Tvååkers IF 6 1 0
221 Jakob Andersson Landskrona BoIS 10 1 0
222 Rasmus Hedlin Kristianstad FC 7 1 0
223 Niklas Jönsson Eskilsminne IF 10 1 0
224 Hampus Ferhm Landskrona BoIS 7 1 0
225 Jonatan Eriksson Tvååkers IF 10 1 0
226 Anton Maikkula Utsiktens BK 7 1 0
227 Mehmed Dresevic Ljungskile SK 10 1 0
228 Engin Redjep Lunds BK 11 1 0
229 Jerome Benjamin Courtrai Åtvidabergs FF 9 1 0
230 Johan Niklasson Oskarshamns AIK 26 1 0
231 Adam Eriksson Utsiktens BK 10 1 0
232 Dylan Kosik Sulaiman Torns IF 26 1 1
233 Johan Svahn Ljungskile SK 21 1 0
234 Emil Dolk Oskarshamns AIK 25 1 0
235 Alex Simovski Eskilsminne IF 17 1 0
236 Filip Lagerstedt Lindome GIF 20 1 0
237 Deni Kaksa Ljungskile SK 17 1 0
238 Patrik Gustavsson Åtvidabergs FF 17 1 0
239 Kalle Larsson Lunds BK 25 1 0
240 Pilip Vaitsiakhovich IFK Värnamo 21 1 1
241 Adam Egnell Åtvidabergs FF 23 1 0
242 Philip Engelbrektsson IK Oddevold 18 1 0
243 Edin Øy Ljungskile SK 24 1 0
244 Patrick Nwadike Landskrona BoIS 16 1 1
245 Markus Karlsson FC Trollhättan 21 1 0
246 Emil Eriksson Skövde AIK 24 1 1
247 Elmar Abraham Skövde AIK 21 1 1
248 Yonathan Getachew Kristianstad FC 19 1 0
249 Dardan Mustafa Åtvidabergs FF 19 1 0
250 Jakob Tånnander Lunds BK 19 1 0
251 Linus Olsson Landskrona BoIS 22 1 0
252 Ali Al-Habobi IK Oddevold 20 1 1
253 Jonathan Asp Landskrona BoIS 20 1 0
254 Philip Hällgren IK Oddevold 17 1 1
255 Johan Jarnvik Lindome GIF 25 1 0
256 Tobias Berntsson FC Trollhättan 16 1 0
257 Simon Dimitrijevic Assyriska Turabdin IK 26 1 0
258 Labinot Syla Tvååkers IF 22 1 0
259 Jeffrey Gal Skövde AIK 16 1 0
260 Stefan Arnshed Lunds BK 23 1 0
261 Oliver Åkerman Eskilsminne IF 15 1 0
262 Patrik Adamczyk Ljungskile SK 15 1 0
263 Hampus Dahlqvist Lindome GIF 23 1 1
264 Victor Eriksson IFK Värnamo 16 1 0
265 Edvin Becirovic IFK Värnamo 16 1 0
266 Filip Karlin Ljungskile SK 15 1 0
267 Jesper Larsson Eskilsminne IF 23 1 0
268 Johan Lundgren FC Trollhättan 26 1 1
269 Ajdin Zeljkovic IK Oddevold / Lindome GIF 26 1 0
270 Alem Plakalo Åtvidabergs FF 26 1 0
326 Armin Ibrahimovic Utsiktens BK 2 0 1
375 Adam Ben Lamin Utsiktens BK 7 0 1