Varningar - Ettan Södra 2023

Totalt utdelades 696 varningar och 27 utvisningar i Ettan Södra 2023. Den mest varnade spelaren blev Aulon Bitiqi i Ljungskile SK Herrfotboll med hela 11 gula kort på 27 spelade matcher.

  Spelare Lag
1 Aulon Bitiqi Ljungskile SK Herrfotboll 27 11 0
2 Nicolas Gianini Dantas Oskarshamns AIK 26 11 0
3 Nuha Jatta Ahlafors IF 26 8 1
4 Adrian Petersson Åtvidabergs FF 28 8 0
5 Emmanuel Yeboah Ariana FC 28 8 0
6 Gustav Rydberg Åtvidabergs FF 26 8 0
7 Jakob Lindström Ahlafors IF 26 8 0
8 Ali Al-Habobi Vänersborgs IF 23 7 0
9 Ted Sandberg Torns IF 28 6 0
10 Granit Stagova Torns IF 28 6 0
11 Jens Lynard Torns IF 22 6 0
12 Amir Ayari BK Olympic 23 6 0
13 Johan Andersson Tvååkers IF 16 6 0
14 Christian Ljungberg Eskilsminne IF / Ängelholms FF 24 6 0
15 André Kamp Lunds BK 21 6 0
16 Eskil Thor Vänersborgs IF 27 6 0
17 Pascal Olsson Ahlafors IF 26 6 1
18 Adnan Catic Oskarshamns AIK 24 6 0
19 Robin Clason Ahlafors IF 24 6 1
20 Jakob Andersson Lunds BK 23 6 0
21 José Segura Bonilla Åtvidabergs FF 27 6 0
22 Samuel Ohlsson Ljungskile SK Herrfotboll 21 5 0
23 Adam Olofsson Torns IF 23 5 0
24 André Alvarez Perez BK Olympic 21 5 1
25 Ludvig Bergman Torns IF 27 5 0
26 Henrik Norrby BK Olympic 22 5 0
27 Milos Andelkovic Vänersborgs IF 25 5 0
28 Adam Vidjeskog Oskarshamns AIK 24 5 1
29 Teodor Wålemark Norrby IF 28 5 0
30 August Sandström Lunds BK 24 5 0
31 Marcus Jönsson Tvååkers IF 27 4 0
32 Axel Berggren Tvååkers IF 27 4 0
33 Casper Seger Eskilsminne IF 27 4 0
34 Richard Cindric FC Trollhättan 27 4 1
35 Noah Johansson Tvååkers IF 27 4 1
36 Stefan Arnshed Ariana FC 27 4 0
37 Kelvin Emmanuel Igbonekwu BK Olympic 21 4 0
38 Nils Bertilsson Tvååkers IF 26 4 0
39 Abdramane Djitteye Lunds BK 26 4 0
40 Declan Watters Vänersborgs IF 26 4 2
41 Dragos Daniel Farcas Lohan Eskilsminne IF 21 4 0
42 Kristian Kocevski Ahlafors IF 21 4 1
43 Habibulla Askar Åtvidabergs FF 25 4 0
44 Ossian Hallberg Torns IF 25 4 0
45 Tobias Helldén Falkenbergs FF 21 4 1
46 Sandigi Zacky Jobe Vänersborgs IF 25 4 0
47 Melker Nilsson Falkenbergs FF 25 4 0
48 Dawda Ngum Ariana FC 22 4 0
49 Danijal Omanovic Eskilsminne IF 22 4 0
50 Martins Egbe BK Olympic 23 4 0
51 Jamshed Asekzai Lunds BK 23 4 0
52 Omar Khattab Torns IF 23 4 0
53 Tyree Griffiths BK Olympic 28 4 0
54 William Lindberg Ängelholms FF 23 4 0
55 Pol Hernandez Rosius Vänersborgs IF 12 4 0
56 Emilio Reljanovic FC Trollhättan 29 4 0
57 Alexander Karlsson Vänersborgs IF 28 4 0
58 Alexander Almqvist IK Oddevold 29 4 0
59 Oliver Åkerman Eskilsminne IF 29 4 0
60 Markus Karlsson FC Trollhättan 28 4 0
61 Alex Sjöholm Torns IF 28 4 0
62 Filip Ambroz Ljungskile SK Herrfotboll 12 4 0
63 Daniel Tidstrand Ahlafors IF 29 4 0
64 Sabarr Janneh Ljungskile SK Herrfotboll 13 4 0
65 Vidar Svendsén Norrby IF 19 3 1
66 Tim van Assema Tvååkers IF 15 3 0
67 Bozidar Velickovic Lunds BK 24 3 0
68 Murana Conteh Ljungskile SK Herrfotboll 12 3 0
69 Marko Tuka BK Olympic 9 3 0
70 Rasmus Andersson Falkenbergs FF / Tvååkers IF 29 3 0
71 Theo Ekström BK Olympic 10 3 0
72 Samuel Fröjdh Ariana FC 18 3 0
73 Ylli Podrimcaku Vänersborgs IF 20 3 0
74 Kees Sims Ljungskile SK Herrfotboll 26 3 0
75 André Josefsson Ahlafors IF 26 3 1
76 Arfanullah Habibi Ariana FC 24 3 0
77 Kevin Rodeblad Lowe FC Trollhättan 11 3 0
78 Christoffer Carlsson Falkenbergs FF 29 3 0
79 Kevin Liimatainen FC Trollhättan 29 3 0
80 Niels van Wetten Oskarshamns AIK 11 3 0
81 Johan Albin Eskilsminne IF 29 3 0
82 Oliver Fay Ljungskile SK Herrfotboll 10 3 0
83 Nino Osmanagic Norrby IF 22 3 0
84 Kevin Robért Torns IF 29 3 0
85 Melvin Sjöland Tvååkers IF 10 3 0
86 Fabian Falkstrand Ransjö Ljungskile SK Herrfotboll 29 3 0
87 Nikodem Roman Kowalski Ariana FC 18 3 0
88 Axel Pettersson IK Oddevold 30 3 0
89 Erik Zetterberg Lunds BK 22 3 0
90 Oliver Lindstedt Torns IF 28 3 0
91 Adam Eriksson Falkenbergs FF 30 3 0
92 Valon Gashi Vänersborgs IF 16 3 0
93 Semir Bosnic Norrby IF 24 3 0
94 Hugo Claesson Åtvidabergs FF 30 3 0
95 Jared Scott Odenbeck Ljungskile SK Herrfotboll 24 3 0
96 Robin Nilsson Ängelholms FF 30 3 0
97 Max Andersson Norrby IF 28 3 0
98 Gani Bunjaku Ariana FC 24 3 1
99 Noor Zadran Ariana FC 8 3 1
100 Hannes Lennartsson Åtvidabergs FF 17 3 0
101 Nils Strandahl Ahlafors IF 28 3 0
102 Kevin Johansson Åtvidabergs FF 17 3 0
103 Muhammad Abdallah Hussain Ljungskile SK Herrfotboll 27 3 1
104 Besarion Kodalaev Vänersborgs IF 30 3 0
105 Tim Stålheden Falkenbergs FF 28 3 0
106 John Thomas Kamara Ljungskile SK Herrfotboll 27 3 0
107 Karl Gunnarsson Ängelholms FF 28 3 0
108 Ludvig Carlius Ängelholms FF 9 3 0
109 Alexander Salo Norrby IF 23 3 0
110 Filip Gustafsson Norrby IF 13 3 0
111 Alexander Thongla-Iad Warneryd Norrby IF 23 3 0
112 Lucas Bradley Falcao Cini Oskarshamns AIK 13 3 0
113 Linus Olsson Lunds BK 27 3 0
114 Kenan Busuladzic Oskarshamns AIK 4 2 0
115 Oliver Brynéus Tvååkers IF 22 2 0
116 Johan Oremo Ängelholms FF 10 2 0
117 Sigge Jansson Tvååkers IF 6 2 0
118 Ännäss Al Hamlawi Ängelholms FF 7 2 0
119 Anton Reuterskiöld Ariana FC 23 2 0
120 Saber Azizi Ariana FC 10 2 0
121 Hampus Gustafsson Norrby IF 15 2 0
122 Pontus Johansson IK Oddevold 22 2 1
123 Anton Pärleholt Norrby IF 17 2 0
124 Totte Holmkvist Ariana FC 15 2 0
125 Assad Al Hamlawi Ängelholms FF 16 2 0
126 Jonathan Nilsson Ängelholms FF 15 2 0
127 Henrik Rossborg BK Olympic 14 2 0
128 Carl Mujaguzi BK Olympic 16 2 0
129 Viktor Nilsen Vänersborgs IF 16 2 0
130 Mahdi Fatahi Lunds BK 14 2 0
131 Fredrik Liverstam Eskilsminne IF 16 2 0
132 Lukas Lindholm Corner Ljungskile SK Herrfotboll 16 2 0
133 Max Van Herk Ariana FC 17 2 0
134 Albin Sundgren BK Olympic 30 2 0
135 Bahrudin Atajic BK Olympic 22 2 0
136 Vilmer Johansson Nihlgård Ängelholms FF 18 2 0
137 Edriss Hushmand Ariana FC 12 2 1
138 Hugo Andersson Ariana FC 19 2 0
139 Emanuel Chabo Åtvidabergs FF 20 2 1
140 Anton Snibb IK Oddevold 20 2 0
141 Marwin Leidewall Ljungskile SK Herrfotboll 20 2 1
142 Oskar Stejdahl Åtvidabergs FF 21 2 0
143 Josef Al-Imam BK Olympic 11 2 0
144 Olle Lindqvist Oskarshamns AIK 21 2 0
145 Wayde Lekay FC Trollhättan 11 2 0
146 Linus Dahl Norrby IF 11 2 0
147 Arton Podrimcaku Oskarshamns AIK 20 2 0
148 Ismael Hussein Ariana FC 18 2 0
149 Niklas Svensson Ängelholms FF 26 2 0
150 Filip Sterner Vänersborgs IF 26 2 0
151 Julius Lindgren FC Trollhättan 29 2 0
152 Mattias Bahno Ljungskile SK Herrfotboll 25 2 0
153 Eric Nilsson Tvååkers IF 27 2 0
154 Mohammad Ahmadi Åtvidabergs FF 27 2 0
155 Linus Persson Torns IF 29 2 0
156 Alexander Robért BK Olympic 25 2 0
157 Edvin Crona Oskarshamns AIK 28 2 0
158 Jens Magnusson Ängelholms FF 29 2 0
159 Mamadou Ousmane Diagne BK Olympic 27 2 0
160 Benjamin Tannus Åtvidabergs FF 29 2 0
161 Carl Thulin Åtvidabergs FF 29 2 0
162 Osama Khattab Torns IF 26 2 0
163 Alibek Aliev FC Trollhättan 28 2 0
164 Oscar Ekman IK Oddevold 29 2 0
165 Noa Bernhardtz IK Oddevold 29 2 0
166 Kwame Kizito Ariana FC 26 2 0
167 Leonardo Farah Shahin Falkenbergs FF 29 2 0
168 Isak Bråholm Oskarshamns AIK 29 2 0
169 Gabriel Johansson Falkenbergs FF 25 2 0
170 Ahmed Awad Ariana FC 27 2 0
171 Filip Örnblom Ängelholms FF 24 2 0
172 Yoel Embaye FC Trollhättan 27 2 0
173 Oscar Iglicar Berntsson IK Oddevold 30 2 0
174 Noel Hansson Lunds BK 27 2 1
175 Kenan Mehovic IK Oddevold 24 2 1
176 Antonios Gaitanidis Oskarshamns AIK 25 2 0
177 Oliver Hintsa Falkenbergs FF 28 2 0
178 Suleman Zurmati FC Trollhättan 30 2 0
179 Marcus Mikhail Norrby IF 30 2 0
180 Benjamin Arapovic Ljungskile SK Herrfotboll 30 2 0
181 Enoch Adu FC Trollhättan 15 1 0
182 Omid Popalzay Ariana FC 3 1 0
183 Emil Jönsson Torns IF 13 1 0
184 Anomnachi Chidi Ahlafors IF 13 1 0
185 Anton Nilsson Ängelholms FF 15 1 0
186 Liiban Abdirahman Abadid FC Trollhättan 14 1 0
187 Samuel Rundqvist FC Trollhättan 28 1 0
188 Julius Johansson Norrby IF 28 1 0
189 Johan Lassagård Tvååkers IF 13 1 0
190 Isaac Shears Vänersborgs IF 28 1 0
191 Lucas Ohlander Eskilsminne IF 28 1 0
192 Philip Engelbrektsson IK Oddevold 28 1 0
193 Baris Hümmet BK Olympic 3 1 0
194 Amir Hussain Akhlaqi Eskilsminne IF 3 1 0
195 William Snällström Vänersborgs IF 14 1 1
196 Rasmus Wendt Lunds BK 14 1 0
197 Oscar Samuelsson Ahlafors IF 13 1 0
198 Lucas Sibelius Falkenbergs FF 30 1 0
199 Melker Ellborg Ariana FC 12 1 0
200 Felix Dahlberg Ariana FC 10 1 0
201 Oliver Granberg BK Olympic 7 1 0
202 Victor Göransson Ängelholms FF 7 1 0
203 Amer Jusic Åtvidabergs FF 6 1 0
204 Usman Mohammed Ibrahim Ariana FC 8 1 0
205 William Sandford Tvååkers IF 5 1 0
206 Miguel Sandberg Oskarshamns AIK 5 1 0
207 Lukas Minter Wettergren Ariana FC 9 1 0
208 Sewen Emilov Falkenbergs FF 5 1 0
209 Filip Karlin IK Oddevold 30 1 0
210 Patchicco Diallo BK Olympic 9 1 0
211 Sufyan Abuzayda Ariana FC 10 1 0
212 Fábio De Sousa Silva FC Trollhättan 10 1 0
213 Albin Halimi Ljungskile SK Herrfotboll 10 1 0
214 Johan Persson Åhstedt Ängelholms FF 12 1 0
215 Mohamed Said Adan Ahlafors IF 10 1 0
216 David Danielsson Tvååkers IF 11 1 0
217 Felix Wennergrund Oskarshamns AIK 29 1 0
218 Alexander Michael Montgomery Mapp Vänersborgs IF 11 1 0
219 Ayomide Jibodu Oskarshamns AIK 29 1 0
220 Noraollah Amiri Ariana FC 11 1 0
221 Lovette Ansong Ofori Oskarshamns AIK 11 1 0
222 Wanbe Godwin Aguda Falkenbergs FF 30 1 0
223 Sebastian Tipura Lunds BK 11 1 0
224 Teo Helge Norrby IF 24 1 0
225 Argjend Malaj FC Trollhättan 29 1 0
226 Gustav Källén Ljungskile SK Herrfotboll 11 1 0
227 Emil Karlsson Oskarshamns AIK 12 1 0
228 William Nilsson Tvååkers IF 15 1 0
229 Papa Alioune Diouf Oskarshamns AIK 15 1 0
230 Malsor Ulaj Oskarshamns AIK 16 1 0
231 Michael Hartmann Oskarshamns AIK 21 1 0
232 Hugo Tilly IK Oddevold 26 1 0
233 Nils Wallenberg Norrby IF 19 1 0
234 Viktor Nilsson Tvååkers IF 19 1 0
235 Yonathan Getachew Eskilsminne IF 26 1 0
236 Robin Streifert Ängelholms FF 26 1 0
237 André Reinholdsson Eskilsminne IF 26 1 0
238 Amer Eriksson Ibragic Oskarshamns AIK 20 1 0
239 Tim Amilon Persson Ängelholms FF 26 1 0
240 Emin Karaman Torns IF 26 1 0
241 Erik Grandelius Åtvidabergs FF / FC Trollhättan 25 1 0
242 Jesper Zetterlund Ahlafors IF 25 1 0
243 Adam Engelbrektsson IK Oddevold 25 1 0
244 Harald Oresjö Ahlafors IF 18 1 0
245 Samuel Edlund Ahlafors IF 25 1 0
246 Lucas Larsen Eskilsminne IF 25 1 0
247 Alexander Nilsson Lunds BK 25 1 0
248 Endrit Ibishi Eskilsminne IF 22 1 0
249 Vilgot Carlsson Ängelholms FF 22 1 0
250 Isak Petersson Tvååkers IF 22 1 0
251 Cameron Botes Ljungskile SK Herrfotboll 24 1 0
252 Kim Dickson Vänersborgs IF 22 1 0
253 Josef Getachew Eskilsminne IF 23 1 0
254 Wilhelm Ärlig Falkenbergs FF 23 1 0
255 Alen Kasumovic FC Trollhättan 24 1 0
256 Oskar Christiansson Falkenbergs FF 23 1 0
257 Fabian Velander BK Olympic 18 1 0
258 Oussama Djafer-Bey Ängelholms FF 20 1 0
259 Melvin Bälter Tvååkers IF 16 1 0
260 Liridon Kalludra IK Oddevold 27 1 0
261 Albin Bergström Åtvidabergs FF 27 1 0
262 Othmane Salama Lunds BK 16 1 0
263 Osama Khalid Ariana FC 28 1 0
264 Raymond Adjei BK Olympic 17 1 0
265 Youssef Fayad Vänersborgs IF 16 1 0
266 Johan Gudmundsson Tvååkers IF 27 1 0
267 Hampus Stoltz Eskilsminne IF 27 1 0
340 Albion Vitija IK Oddevold 15 0 1
349 Elliot Lindquist Nilsson Lunds BK 18 0 1
373 Marcus Victorio Norrby IF 26 0 1
406 Frederick Ofori Acheampong Åtvidabergs FF 12 0 1